• e hënë, 15 korrik 2024

Gatuzo trajneri i i Hajdukut

Gatuzo trajneri i i Hajdukut

Split, 13 qershor 2024 (MIA) - Legjenda e Milanit, Xhenaro Gatuzo është trajner i ri i Hajdukut nga Spliti, zyrtarisht kumtuan nga klubi kroat.

Ai ka nënshkruar kontratë me ekipin deri në verën e vitit 2026, ndërsa javën e ardhshme do të arrijë në Split që të prezantohet para tifozëve në stadiumin Poljud dhe të fillojë me punë.

Trajneri italian (46) deri paradokohe ishte në krye të Marsejës. bsh/

Foto: MIA arkiv

Tags

QËNDRONI TË LIDHUR