• e martë, 09 korrik 2024

Euro 2024: Gjermania barazoi me Zvicrën, Hungaria e mposhti Skocinë

Euro 2024: Gjermania barazoi me Zvicrën, Hungaria e mposhti Skocinë

Shtitgard, 23 qershor 2024 (MIA) - Në Kampionatin evropian në futboll në Gjermani sonte u luajt gjiroja e tretë, e fundit në grupin A.

Gjermania shpëtoi nga humbja në duelin me Zvicrën, përderisa Hungaria me gol në minutën e 100-të e mposhti Skocinë dhe i ruajti gjasat për plejof.

Rezultet:
Zvicra – Gjermania 1:1
Skocia – Hungaria 0:1.

Gjermania me shtatë pikë përfundoi në vendin e parë në grupin A, Zvicra me pesë mbeti në pozitëne dytë. Këto dy seleksione siguruan pjesëmarrje në të tetën e finales. Hungaria është e treta me tre pikë dhe do të hspresojë të jetë mes katër të plasuarve më të mirë të tretë, përderisa Skocia është e fundit me një pikë dhe për të përfundoi Kampionati evropian. ab/ 

Foto: ЕPА

QËNDRONI TË LIDHUR