• e mërkurë, 10 korrik 2024

Barcelona nuk mund të lejojë të blejë Bernardo Silva

Barcelona nuk mund të lejojë të blejë Bernardo Silva

Barcelona, ​​24 qershor 2024 (MIA) - Mesfushori i Mançester Sitit, Bernardo Silva ishte afër kalimit te Barcelona, ​​por transferimi dështoi, transmeton "Marsa".

Sipas gazetës sportive spanjolle, katalanasit nuk mund ta blejnë futbollistin për shkak të problemeve financiare.

Siti kërkon 60 milionë euro për mesfushorin, por për Barcën kjo shumë është e paarritshme.

Në sezonin 2023/24, 29-vjeçari Silva luajti 33 ndeshje për Mançester Sitin në Premier Ligë, duke shënuar gjashtë gola dhe duke dhënë nëntë asistime.

Kontrata e lojtarit me Sitin është deri në verën e vitit 2026. ls/

Foto: EPA

QËNDRONI TË LIDHUR