• e enjte, 25 korrik 2024
ASH: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

ASH: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

24 korrik 2024 Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marrjes së lic...

ASH: VLEN legjitimon planin e Stoilkoviqit për largimin e 3000 shqiptarëve nga administrata

ASH: VLEN legjitimon planin e Stoilkoviqit për largimin e 3000 shqiptarëve nga administrata

16 korrik 2024 Ditë më parë Qeveria e VMRO-së paralajmëroi se do ta shkurtojë administratën...

Lloga: Mbështetje për aktivitetin e sotshëm në Kuvendin e RMV-së në përvjetorin e Srebrenicës

Lloga: Mbështetje për aktivitetin e sotshëm në Kuvendin e RMV-së në përvjetorin e Srebrenicës

Shkup, 12 korrik 2024 Polemikat rreth simbolikës fetare në hapësirat publike dhe institucion...

Taravari: Deklaratat e Selës janë cinike, i uroj shëndet

Taravari: Deklaratat e Selës janë cinike, i uroj shëndet

Shkup, 6 korrik 2024 (MIA)- Arben Taravari ka komentuar mbledhjen e Kuvendit qendror të ASH-së, krah...

Aleanca për Shqiptarët: Ndjejmë keqardhje që VMRO-DPMNE po kthehet në kohën e Gruevskit

Aleanca për Shqiptarët: Ndjejmë keqardhje që VMRO-DPMNE po kthehet në kohën e Gruevskit

Shup, 4 korrik 2024 Ambasadorët e vendeve mike dhe partnerëve tonë strategjik janë udhërrefy...

Aleanca për Shqiptarët: Ndale dorën Arben, dy maqedonas edhe në Fondin Shëndetësor

Aleanca për Shqiptarët: Ndale dorën Arben, dy maqedonas edhe në Fondin Shëndetësor

Shkup, 3 korrik 2024  Me formimin e Qeverisë jolegjitime, shqiptarër çdo ditë po humbin...

Aleanca për Shqiptarët: Spastrimi etnik i shqiptarëve në institucione vazhdoi në sektoirin shëndetësor në krye me Taravarin

Aleanca për Shqiptarët: Spastrimi etnik i shqiptarëve në institucione vazhdoi në sektoirin shëndetësor në krye me Taravarin

Shkup, 3 korrik 2024 Spastrimi etnik i shqiptarëve në institucione që filloi me uljen e përq...

ASH: VLEN duhej ta largojë Stoilkoviqin dhe jo Sadikin, kjo konfirmoi dobësinë e tyre dhe ia dhuruan krejtësisht ministrinë Stoilkoviqit

ASH: VLEN duhej ta largojë Stoilkoviqin dhe jo Sadikin, kjo konfirmoi dobësinë e tyre dhe ia dhuruan krejtësisht ministrinë Stoilkoviqit

Shkup, 19 qershor 2024 Veprimi i fundit i koalicionit që humbi zgjedhjet parlamentare, Vlen...

ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

Shkup, 18 qershor 2024 Përveç që do të jetë jolegjitime, Qeveria e paralajmëruar në ardhje t...

Aleanca për Shqiptarët: Për herë të parë shqiptarët me vetëm 4 ministri në qeveri

Aleanca për Shqiptarët: Për herë të parë shqiptarët me vetëm 4 ministri në qeveri

Shkup, 1 qershor 2024 Përgjatë këtyre tre dekadave shqiptarët në RMV kanë drejtuar më së paku...

Aleanca për Shqiptarët: E vërteta e moralistëve të rrejshëm

Aleanca për Shqiptarët: E vërteta e moralistëve të rrejshëm

Shkup, 31 maj 2024 E vërteta e moralistëve të rrejshëm është se ata do të tërhiqen nga të qe...

Lloga: Mosrespektimi i emrit kushtetues të shtetit e bën betimin e Siljanovskës të pavlefshëm

Lloga: Mosrespektimi i emrit kushtetues të shtetit e bën betimin e Siljanovskës të pavlefshëm

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Krenar Lloga, ministri i Drejtësisë dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancë...

Sela: Gjykata Themelore në Tetovë solli vendim që unë jam kryetar i Aleancës për Shqiptarët

Sela: Gjykata Themelore në Tetovë solli vendim që unë jam kryetar i Aleancës për Shqiptarët

Shkup, 3 prill 2024 (MIA) - Ziadin Sela në konferencën e sotme për media deklaroi se Gjykata Themelo...

Aleanca për Shqiptarët- krahu i Arben Taravarit caktoi kandidatët për deputetë në listat e përbashkëta të koalicionit “VLEN”

Aleanca për Shqiptarët- krahu i Arben Taravarit caktoi kandidatët për deputetë në listat e përbashkëta të koalicionit “VLEN”

Tetovë, 1 prill 2024 (MIA) - Në Kuvendin qendror të Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Tetovë, krahu i...

Taravari me thirrje të fundit për mbështetësit e Selës që të marrin vulën nga ASH, ose në të kundërtën pritet të bëhen pjesë e BDI-së

Taravari me thirrje të fundit për mbështetësit e Selës që të marrin vulën nga ASH, ose në të kundërtën pritet të bëhen pjesë e BDI-së

Tetovë, 28 mars 2024 (MIA) - Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kan...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR