• e mërkurë, 10 korrik 2024

EURO2024: Zvicra e mposhti Hungarinë

EURO2024: Zvicra e mposhti Hungarinë

Këln, 15 qershor 2024 (MIA) - Futbollistët e Zvicrës e kanë mposhtur Hungarinë me rezultat 3-1 (2-0) pasditen e sotme në ditën e hapjes së ditës së dytë të Kampionatit evropian të futbollit në Gjermani.

Shënues të golave ​​për Zvicrën ishin Duah në minutën e 12-të, Edisher (45) dhe Embolo (90+3), ndërsa pasiguri në duelin në Këln solli Varga në minutën e 66-të.

Në ndeshjen hapëse në Grupin A, Gjermania nikoqire ka mposhtur mbrëmë Skocinë me rezultat 5-1.

Dita e dytë e EURO2024 vijon me ndeshjet nga xhiroja hapëse në Grupin B mes Spanjës dhe Kroacisë (18:00) dhe kampionëve në fuqi të Italisë kundër Shqipërisë (21:00). mb/

Foto: Iks

QËNDRONI TË LIDHUR