• e enjte, 11 korrik 2024

EURO2024: Fillim triumfues i Holandës

EURO2024: Fillim triumfues i Holandës

Hamburg, 16 qershor 2024 (MIA) - Futbollistët e Holandës e mposhtën Poloninë sot pasdite në Hamburg me rezultat 2-1 (1-1) në ndeshjen hyrëse të grupit D të Kampionatit evropian në futboll.

Holanda shënoi futore pasi që Buksa e solli Poloninë në epërsi në minutën e 16-të.

Rezultatin e barazoi Gakpo në minutën e 29-të, ndërsa fitoren Holandës ia solli Verghorst në minutën e 83-të.

Xhiroja hyrëse në grupin D do të kompletohet nesër me ndeshjen mes Francës dhe Austrisë. ab/

Foto: X

 

QËNDRONI TË LIDHUR