0_Sport,PortalFutboll

Zyrtare: Luis është i Arsenalit

Arsenali edhe zyrtarisht e ka publikuar në faqen e klubit transferimin e ish lojtarit të mbrojtjes nga Çelzi, David Luis. Ai ka nënshkruar marrëveshje dy vjeçare me klubin e Londrës Veriore.

Londër, 9 gusht 2019 (MIA) – Arsenali edhe zyrtarisht e ka publikuar në faqen e klubit transferimin e ish lojtarit të mbrojtjes nga Çelzi, David Luis. Ai ka nënshkruar marrëveshje dy vjeçare me klubin e Londrës Veriore.

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri i cili ka bashkëpunuar me Luisin në Pari Sen Zhermen i ka ndarë pritshmëritë pas transferit.

“David ka përvojën të madhe dhe unë me padurim pres përsëri të punoj me të. Ai është lojtar i njohur i cili krijon qëndrueshmëri në mbrojtjen tonë”, ka thënë Emeri. fab/

Таг
Back to top button
Close
Close