Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

„Звуците на пролетта“ музички настан вечерва во Кичево

Во големата сала од ЦК во Кичево вечерва со почеток во 19 часот ќе се одржи концертот „Звуците на пролетта“, на кој првпат во овој град и на оваа сцена, ќе се претстави професионалниот хор „Про Арс“ со музичка поддршка на пијанистот Шкелзен Бафтијари и под диригентство на Агона Чупи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close