0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Zvogëlohet numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga Kovid-19, qytetarët të paraqiten për vaksinim

Ulje prej 37,2 për qind të numrit të rasteve të reja me Kovid-19 dhe ulje prej 37,1 për qind të numrit të të vdekurve, regjistroi Instituti për Shëndet Publik në raportin e publikuar dje për periudhën prej 3 deri më 9 maj. Ministria e Shëndetësisë u bën apel qytetarëve në mënyrë masive të paraqiten në vakcinacija.mk, pasi kjo është rruga më e lehtë dhe më e shpejtë që të vaksinohen.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close