EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Zvicra e anuloi miratimin e vaksinës e AstraZenekës

Zvicra nuk e miratoi vaksinës kundër Kovid-19 të AstraZenekës, bëri të ditur Rregullatori Kombëtar i Barnave "Svismedik" dhe kërkoi më shumë të dhëna për efikasitetin dhe cilësinë para se ta miratojë vaksinën për përdorim.

Back to top button
Close
Close