0_Магазин.ПорталАвтомобили

Зошто не смее да се вози по поплавена улица? (видео)

На видеото се гледа како малиот црвен камион безуспешно се обидува да низ поплавен дел и тоне доста длабоко.

Лос Анџелес, 17 февруари 2020 (МИА) – Едно од основните правила за сите возачи во сообраќајот, насекаде низ светот е: Не возете во поплавена улица!

Анонимен набљудувач ја снимил оваа опасна состојба, во која возачот од американската сојузна држава Јужна Каролина ја научил оваа лекција на потешкиот начин. На видеото се гледа како малиот црвен камион безуспешно се обидува да низ поплавен дел и тоне доста длабоко.

Човекот кој го снимил настан, сведочи дека поради тонењето, возачот морал да излезе преку задниот прозорец. си/

Таг
Back to top button
Close
Close