0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

ЗНМ и ССНМ: Утре ќе се вакцинираат новинарите и медиумските работници

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се спроведе во утре - 12 април во период од 08:20 до 10:30 часот во А1 Арена (Сала Борис Трајковски) во Скопје. Во оваа група се лицата над 40 години или оние кои имаат хронична болест, соопштија Здружението на новинарите на Македонија и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close