0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Злато за Ивановски на 3.000 метри на атлетската Балканијада во Истанбул

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски денеска освои златен медал во трката на 3.000 метри на Балканското првенство во сала, што викендов се одржува во Истанбул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close