Некатегоризирано

Златната треска за Биткоинот создава и стравувања

Биткоин ужива во рекордна недела откако производителот на електрични автомобили Тесла и финансиски гиганти од Волстрит предизвикаа златна треска за најпопуларната криптовалута во светот, но стравувањата за „меур што ќе пукне“ се уште траат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close