Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

„Златна камера 300“ за француската директорка на фотографија Хелен Лувар

„Златна камера 300“ на 40. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ меѓу 12 филма во конкуренција освои француската директорка на фотографија Хелен Лувар за филмот „Невидливиот живот на Евридика Гузмао“.

Back to top button
Close
Close