0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Златен и бронзен медал за македонските каратисти на Медитеранското првенство во Анталија

На 27. Медитеранско првенство во карате за кадети, јуниори и постари јуниори У21 викендот во Анталија, Турција, Фахик Весели освои злато во категоријата У21 до 67 кг, додека кадетот Бојан Костов во категоријата до 52 кг освои бронзен медал.

Back to top button
Close
Close