BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Zjarr i madh në zonën industriale në Mostar

Zjarr i madh shpërtheu mbrëmë në zonën industriale në Mostar, me ç'rast zjarri përfshiu një hapësirë prej disa kilometrash.

Sarajevë, 18 shtator 2020 (MIA) – Zjarr i madh shpërtheu mbrëmë në zonën industriale në Mostar, me ç’rast zjarri përfshiu një hapësirë prej disa kilometrash.

Në shuarjen e zjarrit i cili rrezikoi objekte private dhe afariste përveç zjarrfikësve u përfshinë edhe qytetarët.

Puna e zjarrfikësve u vështirësua nga era e fuqishme. Në shuarjen e zjarrit morën pjesë pesë automjete zjarrfikëse.

Nuk ka informacione për viktima eventual.

 

Таг
Back to top button
Close
Close