0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Зимски пневматици, намалена брзина и избегнување нагли движења за побезбедно возење во зимски услови

Во зимски услови и на замрзнати коловози, возете внимателно, концентрирано и со намалена брзина. Користете зимски пневматици кои обезбедуваат највисок коефициент на триење, советуваат од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата - РСБСП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close