0_Спорт.ПорталФудбал

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Главниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го напушти Мадрид, кршејќи ги правилата за самоизолација.

Мадрид, 25 мај 2020 (МИА) – Главниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го напушти Мадрид, кршејќи ги правилата за самоизолација.

Според „Sport.es“, 47-годишниот француски стручњак бил забележан во село во предградието на градот.

Зидан дошол во куќата што ја купил една година порано. Во Мадрид постои забрана за патување надвор од градот, не земајќи ги предвид посебните ситуации. Тренерот може да бидат казнет со парична казна.

Претходно се дозна дека шпанското првенство ќе продолжи во јуни. Реал Мадрид започна со тимски тренинзи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close