0_Спорт.ПорталФудбал

Зидан ќе објави заминување од Реал, тренерот веќе разговарал со играчите

Зинедин Зидан ќе ја напушти функцијата главен тренер на Реал Мадрид. Како што пишува новинарот Фабрицио Романо, вчера францускиот фудбалски стручњак веќе им ја соопштил својата одлука на сите со кои работи, а исто така разговарал и со играчите.

Мадрид, 27 мај 2021 (МИА) – Зинедин Зидан ќе ја напушти функцијата главен тренер на Реал Мадрид. Како што пишува новинарот Фабрицио Романо, вчера францускиот фудбалски стручњак веќе им ја соопштил својата одлука на сите со кои работи, а исто така разговарал и со играчите.

Зидан ќе ја објави својата одлука да го напушти Реал Мадрид заедно со претседателот на клубот Флорентино Перез.

Заедничката прес-конференција се очекува во текот на денот.

Враќајќи се во Реал по паузата, Зидан со клубот ги освои шпанскиот шампионат и Суперкупот на Шпанија. Во неодамна завршената сезона, Реал Мадрид се пласираше во полуфиналето во Лигата на шампионите и заврши на второто место во Ла Лига. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close