0_Sport,PortalFutboll

Zidan dëshiron ta shohë Mbapen në Real

Futbollisti i PSZH-së, Kilian Mbape mund të përfundojë në Real Madrid. Në klubin spanjoll, atë personalisht dëshiron ta shohë trajneri Zinedin Zidan, transmeton gazetari Nikolla Skira në Tuiter.

Madrid, 8 prill 2020 (MIA) – Futbollisti i PSZH-së, Kilian Mbape mund të përfundojë në Real Madrid. Në klubin spanjoll, atë personalisht dëshiron ta shohë trajneri Zinedin Zidan, transmeton gazetari Nikolla Skira në Tuiter.

Megjithatë., PSZH nuk dëshiron të ndahet me sulmuesin. Drejtori sportiv në Paris, Leonardo, po tenton ta bindë futbollistin të mbetet, duke i ofruar kontratë deri në vitin 2025 me rritje të dyfishtë të rrogës.

Gjatë sezonit, francezi 21-vjeçar ka luajtur 33 ndeshje në të gjitha kampionatet, në të cilat ka shënuar 30 gola dhe katër asistime. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close