0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Зибери: Ќе ги извршувам надлежностите согласно Законот за народен правобранител

Народниот правобранител ги штити слободите и правата на граѓаните гарантирани со Устав и со закон и во таа функција ќе биде мојот ангажман, вели новиот народен правобранител Насер Зибери во интервју за Радио Слободна Европа. Зибери нагласува дека нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција, а за новата функција на која што е назначен, вели дека не се работи за никаква компензација и оти самостојно се пријавил на огласот за народен правобранител.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close