0_Web_АктуелноПолитички партии

Зијадин Села: Алијанса може да стане дел од мнозинството ако се прифати Законот за државјанство

Политичката партија Алијансата на Албанците може да се приклучи кон владејачкото мнозинство доколку се исполни условот и биде донесен нивниот предлог закон за државјанство. Оваа можност ја кажа лидерот на партијата Зијадин Села во вчерашното гостување во емисијата „Политика“ на локалната телевизија ТВ Глоби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close