Политички партии

Жугиќ: Повлекување на точката за преименување на улиците од дневен ред и организирање широка јавна расправа

Почитувани скопјани, Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во град Скопје бара повлекување на точката за преименување на улиците во град Скопје од дневниот ред. Шилегов својата неработа и неспособност после четири години не може да ја замачка и замаскира со потези како промена на имиња на улици, туку само може дополнително да пропаѓа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close