0_Магазин.ПорталЗанимливости

Жонг Шаншан е најбогатиот Кинез

За разлика од милијардерите Џек Ма и Пони Ма - основачот на „Тенсент“, Жонг не се занимава со висока технологија.

Back to top button
Close
Close