0_Магазин.ПорталЗанимливости

Жонг Шаншан е најбогатиот Кинез

За разлика од милијардерите Џек Ма и Пони Ма - основачот на „Тенсент“, Жонг не се занимава со висока технологија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close