0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Животната средина е најголема преокупација на европските граѓани

Вкупно 40 отсто од европските граѓани изјавиле дека заштитата на животната средина е најважната тема на која треба да се фокусира идната Европска Комисија, открива последната анкета на јавното мислење на Фондацијата Бертелсман.

Back to top button
Close
Close