Дописници МКДОпштински вести

Жителите од четирите општини од крајниот Исток се соочуваат со недостиг од мамоф

Жителите од четирите општини од крајниот Исток се соочуваат со недостиг од мамограф. Во моментот иако со повремени проблеми единствено функционира мамографот во М.Каменица, додека единствениот мамограф во Пехчево каде прегледи вршеа пациентите од Берово, Делчево и Пехчево, веќе подолг период не работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close