Дописници МКДОпштински вести

Жителите на Тумчевиште бараат ослободување од плаќање на патарина

Жителите на гостиварското село Тумчевиште на протестен собир упатија барање до државните органи за ослободување од плаќање на патарина по автопатот Гостивар-Тетово или соодветна цена за користење на оваа сообраќајница. Тие живеат на три километри оддалеченост од првата патарина и плаќаат целосен износ, а заради лошата состојба не можат да го користат помошниот пат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close