Svet.SlajderЕвропа

Жителите на Мадрид во 15-дневен карантин

Шпанската Влада објави дека воведува вонредна состојба во Мадрид во траење од 15 дена со цел да ја намали стапката на зараза со Ковид-19. Одлуката е донесена откако судот ја укина делумната блокада воведена една недела претходно

Back to top button
Close
Close