Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Жител на Здуње доби притвор, полицијата му пронајде марихуана во домот

Триесет и двегодишен жител на гостиварско Здуње е лишен од слобода поради пронајдена марихуана во неговиот дом. По поднесената пријава, судија во претходна постапка му определил 30-дневен притвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close