0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Жител на Скудриње обвинет за узурпација на недвижност во државна сопственост

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против жител на реканското село Скудриње за кривично дело „узурпација на недвижност“, согласно член 225 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close