ОпштествоХроникаХроника.Портал

Жител на Калишта осомничен за шверц на дрога – пренесувал две торби со марихуана

Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од струшко Калишта за кого постои основано сомневање дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Back to top button
Close
Close