Дописници МКДОпштински вести

Жител на демиркаписко Чифлик се повредил при градежни работи во Кавадарци

Жител на демиркапиското село  Чифлик се повредил вчера при градежни работи во Кавадарци, информираа денеска од СВР Велес.

Кавадарци, 19 август 2020 (МИА) – Жител на демиркапиското село  Чифлик се повредил вчера при градежни работи во Кавадарци, информираа денеска од СВР Велес.

Од кавадаречката болница, во ОВР Кавадарци  било пријавено дека  е донесено повредено лице.
Од страна на полициски службеници било излезено на лице место и е констатирано дека човекот бил вработен во кавадаречка фирма, паднал и се здобил со телесни повреди, додека изведувал градежни работи.

Известени биле обвинител  и трудов инспектор, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци. свд/ир

Back to top button
Close
Close