Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Жител на Дебар организирал игри на среќа без лиценца, со нерегистрирана фирма

Полициски службеници и Државниот пазараен испектор вчера во Дебар констатирале дека жител на градот без соодветна лиценца органзирал игри на среќа во објект на главната улица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close