0_Спорт.ПорталФудбал

Жиру даде зелено светло за трансфер во Интер

Жиру беше подготвен да го продолжи договорот со „сините“ до јуни 2022 година. Фудбалерот сакаше плата од 8 милиони евра сезона, што не им се допадна на газдите на англискиот клуб.

Милано, 14 ноември 2019 (МИА) – Напаѓачот на Челзи, Оливие Жиру е подготвен да се пресели во Интер. 33-годишниот Французин веќе се согласил со предложените услови, пренесува „Газета дело Спорт“.

Жиру беше подготвен да го продолжи договорот со „сините“ до јуни 2022 година. Фудбалерот сакаше плата од 8 милиони евра сезона, што не им се допадна на газдите на англискиот клуб.

Интер е подготвен да плати 7 милиони евра на Челзи за Жиру. Напаѓачот оваа сезона забележа шест натпревари и постигна еден гол.

Таг
Back to top button
Close
Close