СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Жестоки борби се водат меѓу Талибанците и војската на Авганистан

Талибанските сили напредуваат кон три големи градови во јужен и западен Авганистан, јави Би-Би-Си. Нивните војници веќе се во предградието на Херат, Лашкар Гах и Кандахар и водат жестоки битки со владините трупи. Нивната офанзива против позициите на авганистанската армија започна со повлекување на американските сили од земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close