Svet.SlajderСветСвет.Портал

Жените во американската армија со нов имиџ- дозволени се коњско опавче, кармини, обетки и лак за нокти

Американското списание „Хил“ пренесува дека американската армија ќе ги смени правилата за изгледот на војниците, така што во иднина на жените ќе им биде дозволено косата да ја носат во коњски опавчиња или да имаат кратка фризура, да носат обетки, ставаат кармин и лак за нокти, а се со цел да се создаде поголема инклузивност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close