0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Жени бегалци имаат моќ да снимаат филмови за родова еднаквост во Грција

Во канцеларии на мала атинска добротворна организација кои нудат стручни курсеви, група жени се занимаваат со монтажа на кратки филмови и подкасти под надзор на американски режисер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close