Европа

Жена првпат избрана за претседател на Советот на муслимани во Британија

Советот на муслиманите на Велика Британија ја избра Зара Мухамед за лидер, што е првпат тоа тело да и довери таква функција на жена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close