Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Жена повредена во сообраќајка во Кавадарци

Жена била повредена вечерва  во сообраќајка во Кавадарци и била пренесена во кавадаречката болница.

Кавадарци, 18 фрвруари 2021 (МИА) – Жена била повредена вечерва  во сообраќајка во Кавадарци и била пренесена во кавадаречката болница.

Оваа информација за МИА  ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали, зашто во тек е увид на местото на несреќата. свд/хс/

Back to top button
Close
Close