СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Железна купола случајно соборила израелски воен дрон

Израелскиот противвоздушен систем Железна купола случајно соборил израелски воен дрон за време на неодамнешните борби со Хамас во Појасот Газа, соопштија израелските одбранбени сили

Back to top button
Close
Close