0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваДописници МКДПолитика

Жбогар: Се обидуваме во сите сфери да ги фаворизираме младите

Обрнуваме големо внимание кон младите со многу проекти за самовработување на млади и голем дел од нашите грантови се даваат на младите. Околу 30 отсто од нашите грантови во земјоделството одат за младите во Македонија. Се обидуваме во сите сфери да ги фаворизираме младите и така да кажам позитивно да ги дискримираме, рече евроамбасадорот Самуел Жбогар на денешната дебата со студентите од Универзитетот во Тетово на тема „Визијата на младите за ЕУ“.

Back to top button
Close
Close