Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Жариште на Ковид-19 во најголемата британска лабораторија за тестирање

Најголемата лабораторија во Велика Британија, во која дневно се спроведуваат десетици илјади тестови за коронавирусот, стана ново жариште на Ковид-19, откако членовите на лабораторијата не ги следеле безбедносните процедури, јави денеска „Дејли меил“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close