Svet.SlajderБизнисСветСвет.Портал

Зголемувањето на даноците ќе ги исплати инвестициите во планот на Бајден за инфраструктурата

Со зголемување на данокот ќе се плати планот на американскиот претседател Џо Бајден од 2,25 трилиони долари за модернизација на инфраструктурата. Белата куќа објави соопштение со планот пред говорот на Бајден закажан за подоцна денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close