0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Зголемување од 249 проценти на вредноста на договорената работа на домашните градежници во странство

Во периодот јануари-септември годинава вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 4.006.451.000 денари, што е за 249,1 проценти повеќе во споредба со истиот период лани, објави денеска Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close