Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Зголемено присуството на британскиот сој на вирусот во Белгија

Кризниот штаб за Ковид-19 соопшти утрово дека околу 20 отсто од заразените во Белгија се инфицирани со британскиот сој на вирусот, но земјата сѐ уште не е се соочува со трет бран, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close