БизнисЕвропа

Зголемените цени ја зголемија инфлацијата во еврозоната

Остриот скок на цените на енергијата и поскапите услуги ја зголемија инфлацијата на потрошувачите во еврозоната како што се очекуваше, потврдија денеска објавените податоци, при што стапката на раст на цените е малку над целта на европските централни банки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close