БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Зголемени мерки на северните граници на Грција, се затвора премин кон Албанија

Од утре наутро, Грција го затвора граничниот премин Кристалопиги со Албанија, а остануваат отворени Какавиа (со Албанија), Евзони (со Северна Македонија) и Промахонас (со Бугарија), додека пак од Нимфеа (Бугарија) ќе биде дозволен премин само за камиони, соопшти денеска портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на редовниот брифинг со новинарите и додаде дека освен негативниот ПЦР тест, што е задолжителен, на границите при влез во Грција, на сите ќе им се прави и рапид тест, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close