0_Магазин.ПорталАвтомобили

Зголемена продажбата на нови возила во Велика Британија

Бројот на регистрации на нови автомобили во Велика Британија се зголеми за 670 проценти во мај во однос на истиот месец минатата година, кога беа затворени авто-салоните поради мерките за затворање, покажаа денеска објавените прелиминарни податоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close