БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Зголемена финансиската поддршка за подмерката за ориз без сертифициран семенски материјал

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната 35-та седница донесе одлука за зголемување на висината на финансиската поддршка за подмерката за ориз без сертифициран семенски материјал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close